Kõige Tähtsam vanaks saades

Seminar

Marika Nigulas

Marika Nigulas on Tallinna Kalju Baptistikoguduse liige. Alates aastast 2008 Eesti EKB Koguduste Liidu sekretär. Ta on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži, hobiks ja rõõmuks jätkuvalt teoloogiline tudeerimine. Marika on õnnelik ema, vanaema ja ämm.

Marika Nigulas
Ermo Jürma

Ermo Jürma

Ermo Jürma (68), abielus Urvega, 53 aastat usuteel, 42 aastat pastor neljas koguduses, töötanud KUSi Vana Testamendi õppejõuna ja Eesti Piibli 1997. a tõlke toimkonnas ning EKB Liidu juht- ja tööorganites. Ühe operatsiooni eel 7 aastat tagasi pani oma elumaja asjad korda (ka raamaturiiuli, fotoalbumid, kirjavahetuse ja dokumendisahtlid). Jumala armust jätkab tööd Mooste koguduses ja ajakirjas Teekäija. Olulisi sõnumeid eelistab lugeda paberkandjal. Elab kaasa vendluse ühistööle. Kevadistel vaimulike töötegijate õppepäevadel (tal olla veel omandamata peatükke) osutus üheks kõige vanemaks osalejaks. " Suvefestivalil ootan üht seminari-tundi, kus katsuda koos kaasteekäijatega läbi, kas me hoiame oma vanemaks saamise rajal asju piibellikus järjekorras."

Eli Kõllo

Eli Kõllo (Rikka) sündinud 24.märtsil 1954.a. Olen õnnelik inimene. Kasvanud üles metsade keskel, lummavate kevadlõhnade, veevulina, linnulaulu, päikesepaiste, imelise suvevihma, värvirikka sügise, imekauni ja vaikse talve embuses. Suitsusauna jutuks emalt elutarkused, õhtujutuks isalt piiblilood, kaaslaseks palju laulu ja muusikat. Elule Tõelise mõtte andja lubasin oma ellu enne kui sain 18-aastaseks. Raamatupidajaks õppisin, amet on andnud leiva lauale, saanud pensioniikka ja veel osaliselt jätkub. Armastan metsa ja loodust, aiatööd, käsitööd, lugeda-mõtiskleda, reisida, laulda, inimestega suhelda. Koos abikaasaga rajasime kodu, saime teenida neid, keda Taevaisa meie teele saatis. Olen avatud ja ootan põnevusega, kuidas järjest lühemaks jääv siinoleku aeg täitub uute väljakutsetega kuni tõelisesse koju jõudmiseni. Koos Jumalaga ei ole kunagi igav.

Eli Kõllo

Jaan Jaani

Vaimulik, pikaaegne EELK Keila koguduse õpetaja. Omandanud politseiametniku elukutse, et asuda tööle Politseiamets esimese peakaplanina. Edukalt tutvustanud kaplani ametit nii politseis kui piirivalves. Korraldanud erinevaid koolitusi kaplanitele.

Ulvi Põllu

Harku Vallavalitsuse konsultant, staažikas rahvusvahelise koostöö juht siseministeeriumis ja Politseiametis, sealsete paljude praeguste traditsioonide alusepanija, nt politsei lipp, politsei kaplaniteenistus, ülepolitseilised põhiväärtused jpm. Rahvusvahelise koostöö arendaja. 2018 novembris Eesti politsei 100. aastapäeval anti Ulvile kõrgeim autasu: teeneteristi kuldmedal. Euroopa Naispolitseinike Ühenduse juhatuse liige, Euroopa Nõukogu Inimõiguste Platvormi juhatuse liige, Eesti Politsei Naisühenduse esinaine.