Piiskoppide tund

Seminar

Urmas Viilmaa

Urmas Viilma on teoloogia kõrghariduse ja magistrikraadi omandanud EELK Usuteaduse Instituudis. Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) vaimulikuna on teeninud 1993-2015 Keila ja Pärnu-Jaagupi kogudusi ning Tallinna Piiskopliku Toomkogudust. Alates 2015. aastast EELK peapiiskop. Lisaks vaimulikutöö kogemusele väärtustab üle 20 aasta pikkust pedagoogitööd Pärnu-Jaagupi Keskkoolis, Saue Gümnaasiumis ja Tallinna Toomkoolis. Kõige kaalukamaks, samas õnnistusrikkamaks osaks elust peab ta perekonnapea, abikaasa ja isa ülesandeid.

Urmas Viilmaa
Ivo Käsk

Ivo Käsk

Olen helde ja armulise Jumala laps, ühe särava ja hea naise mees ning ühe nägusa ja asjaliku tütre isa. Varateismelisena köitis mind minu isa suhe oma Taevase Isaga ja tema jäägitu pühendumine Jumalale. Neil oli selgelt omavahel hea koos olla. Nii õppisin minagi Jumalat tundma esiti kõikvõimsa ja armastava sõbrana. Juba meie suhte alguses andis Ta mulle mõista, et Ta tahab kasutada mind teiste inimeste jaoks. Nii olen ma Jumala ja koguduse kutsel pastoritööl oma esimesest täiskasvanuaastast alates. Südamele saadud moto selles töös on: "Üks elu korraga."

Erki Tamm

Oma vaimulikku teenimist alustas praegune EKB Liidu president Erki Tamm peale Kõrgema Usuteadusliku Seminari esimese lennu lõpetamist 1993. a. Kärdla Baptistikoguduses. Alates 90ndate aastate algusest on Erki Tamm töötanud ka õpetajana üldhariduskoolides ning olnud Palade Põhikooli direktor. Samasse aega jääb ka töö Kärdla abilinnapeana.
Peale kaheaastast teenimist Tallinna Allika Baptistikoguduses töötas Erki Tamm aastaid Kalju Baptistikoguduse pastorina Kalamajas. Ta osales Eesti Toidupanga ja Kopli supiköögi rajamisel majanduskriisi aastatel ning oli Kalamaja päevade üks algatajatest.
Erki Tamm on pärit baptistliku usutunnistusega perekonnast, kelle vanavanaisa oli 20. sajandi alguses Kohila koguduse esimene pastor ning mõlemad vanaisad ja isa teenisid kogudusi karjastena. Erki Tamm on olnud 23 aastat abielus ning nende peres on neli tütart.

Erki Tamm

Alur Õunpuu

Alur Õunpuu sündis Laur ja Elna Õunpuu esimese lapsena 17. aprillil 1972 Saaremaal. Ta kasvas üles mittekristlikus peres, kus ei räägitud Jumalast suurt midagi. Kuid tema vanatädi oli sügavalt usklik inimene, kes oli Kuressaare Baptisti koguduse liige. Oma eestpalvetes kandis ta Alurit aastaid ja rõõmustus oli suur, kui ta palvele vastati. Nii on see vaimulik pärand kandunud põlvest põlve.
Aluri lapsepõlv möödus Saaremaal, samuti kooliaastad kuni 8–nda klassi lõpetamiseni. 1987 aastal suundus ta kolmeks aastaks Tallinnna, omandama ehitustisleri elukutset. Tagasi Saaremaale tuli ta peale kooli lõpetamist 1990 ning elab ja töötab seal tänaseni.
Elu suurim muutus leidiski aset Tallinnas 23. jaanuaril 1990. Alur ise meenutab seda aega, öeldes: “Midagi ei ole selles maailmas juhuslikku. Jumal näeb inimese elu, algusest lõpuni ja Tal on plaan igaühe jaoks. Et seda plaani teada saada, peab midagi toimuma Jumala ja inimese vahelises suhtes. Olin 18 aastane ja minu elu oli jooksnud karidele. Siis kutsuti mind Oleviste kirikusse sõnumiga, et Jumal suudab mind aidata. Sellel õhtul ma parandasin meelt ja palusin Jeesust oma südamesse tulla. Toimus tõeline elu muutus ja sellest õhtust alates olen näinud, et Jumalal on tõesti oma plaan minu elu jaoks!”
Alur ristiti Oleviste kirikus 11.05.1990, pastor Ülo Meriloo poolt.
Tulnud tagasi Saaremaale võttis Alur osa siinsetest vaimulikest koosolekutest ja üritustest. Üsna varsti liitus ta Kuressaare Vaba Kogudusega, millest tänaseks on saanud Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Kuressaare Kogudus (Nelikaare Kirik).
Õppides ja kasvades siinsete vaimulike töötegijatega koos on ta kujunenud selliseks, kellena me täna teda tunneme.
Alur Õunpuu on teeninud koguduses, osadusgrupi juhina, noortetöö juhina, võtnud osa erinevatest Piibliõppe koolitustest ja kursustest.
Alur on lõpetanud EKNK Diakonikooli ja ordineeritud diakoniks 26.04.2009 piiskop Ago Lilleorg, praost Taavi Väli ja pastor Vello Usina poolt. Pastorikooli on Alur lõpetanud Tartus. Täna teenib ta EKNK Kuressaare Kogudust vanempastorina ja 2016 a. märtsist ka kogu EKNK-d kiriku juhina. Alur on abielus, abikaasa Marviga on neil neli last, poeg Jan ja tütred Kristiine, Käti ja Lisanna.

Robert Tšerenkov

Robert Tšerenkov sündis 20.05.1979. aastal Tallinnas. 1995. aastast kohaliku koguduse jutlustaja. Sai teoloogilise hariduse Oral Robertsi Ülikoolis Tulsas, Oklahoma osariigis, Ameerika Ühendriikides, mille lõpetas 2002. aastal. 2005. aastal ordineeritud vanemaks Eesti Metodisti Kirikus. Mitmeid aastaid teeninud noortepastorina ja abipastorina Tallinna Metodisti Kiriku vene osaduses. Teeninud Kirikuvalitsuse aseesimehena. Abielus ja kahe poisi isa.

Robert Tšerenkov
Einike Pilli

Einike Pilli

Einike Pilli on EEKBLi Kõrgema Usuteadusliku Seminari rektor ja liidu juhatuse liige. Einike kuulub ka Tartu Salemi Baptistikogudusse, mille diakoni ja jutlustajana ta kaasa aitab. Tal on ettevalmistus nii teoloogia kui kasvatusteaduste alal, ta on täiendanud ennast Harvardi, Maastrichti, Alverno ja Helsingi ülikoolides. Einikese ja Toivo abielust on sirgunud kolm poega. Üle kõige armastab Einike töötamist noorte inimestega ja uusi põnevaid väljakutseid.